Hemen Kayıt Olun

Oturum aç

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Kaptan Captcha'yı güncellemek için resmin üzerine tıklayın .

Soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısınız.
Amazon Affiliate Eğitimi 1. Bölüm (Genel olarak amazona kabul edilmek için gereken şartlar)

Amazon Affiliate Eğitimi 1. Bölüm (Genel olarak amazona kabul edilmek için gereken şartlar)

Bu yazımızda amazon affiliate türkiye ve amazon affiliate nasıl yapılır? amazon geliri nasıl sağlanır, amazon’a girmeden önce nelere dikkat etmemiz gerekiyor, amazonda satış ortağı olmak için önce tamamlamamız gereken şartlar nelerdir? Kısaca bahsetmeye çalışacağım.

Affiliate marketing türkiye deçok bilinememekle birlikte yakın zamanda gelir ortağı olarak para kazanmaya başlayanların adedi çok sayıda arttı. Amazon afilate sistemi nasıl işliyor bunlara değineceğiz

Amazon Affiliate Eğitimi 1. Bölüm (Genel olarak amazona kabul edilmek için gereken şartlar)

Öncelikle dikkat etmemiz gereken en önemli iki unsur var bu iki unsuru tamamlamadan Amazon bizi satış ortağı olarak kabul etmiyor bunlar nedir?

Amazon afffiliate de amacımız müşteriyi amazon’a kaydettirmeyi başarmaktır burada müşteri, sizin Amazon linkinize tıklayarak amazon’a kayıt olduğu zaman, sizin paylaştığınız ürünü satın almayıp başka bir ürünü satın aldığı zaman bile siz amazon’dan para kazanırsınız bu süreçte dikkat etmemiz gereken şeyler yukarıda bahsettiğimiz gibi iki tane arkadaşlar.

Amazona Kabu ledilmek için neler Yapılmalı?

Amazon efilite başlamadan önce dikkat etmemiz gereken unsurlardan birisi (amazon’da hesap açmadan önce yapmamız gereken) en az 500 takipçi ve 10 Amazon affilite linki paylaştığımız bir sosyal medya hesabına sahip olmamız.

Peki bu 500 takipçili sosyal medya hesabını nereden bulacağız arkadaşlar bu YouTube olur Instagram olur Facebook olur Twitter olur hiçbirisi fark etmiyor.

Herhangi bir sosyal medyaya hesap açarak karşılıklı takiple insanların sizin takip etmesini sağlayabilirsiniz siz onları takip edersiniz onları da sizi takip etmeye başlarlar ve 500 kişilik bir çevreniz olmuş olur insanların kim olduğu profillerinin ne olduğu kimin sizi takip ediyor olduğunu hiçbir önemi yok.

Amazonun bizi kabul ettiğini ve artık amazon’da bir satış ortağı olduğumuzu varsayalım. Burada satış ortağı olmamızın en büyük sebebi ürünlerden alacağımız komisyon bedeller arkadaşlar komisyon bedellerini ilerleyen yazılarımız da değineceğiz ama burada kısaca değinelim.

Amazonda komisyon bedelleri ne kadar. Ürün seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Burada bizim yapmamız gereken öncelikle kendimize bir konsept belirlememiz gerekiyor. İnsanlar bizim sosyal medya hesaplarımızdan özellikle Twitter’dan ınstagram’dan insanların dikkatini çekebilmek. Mesela müzik enstrümanlarına baktığımız zaman burada %3 bir komisyon veriyor bize.

Açtığımız sosyal medya hesabında mesela müzik enstrümanları ile ilgili bir hesap oluşturup insanlar bizi takip ettikleri zaman bir piyano olabilir veya bir elektro gitar olabilir bu şekil pahalı bir ürün bizim linkimiz den alındığı zaman bizim burada kazanacağımız %3 komisyon çok büyük meblağlar tutabilir.

Amazon için sosyal medya hesabı kurarken nelere dikkat etmeliyiz?

Sosyal medyada hesap açarak amazon’dan ürün satmak site kurarak ürün tanıtımı yaparak ürün satmaktan daha kolaydır ancak bizim sosyal medyada kuracağımız hesap bit pazarı gibi her şeyin bulunduğu her şeyin linkini paylaştığımız bir hesap olmamalı ve tek bir kategoriye yönlenmemiz gerekiyor.

Mesela ben sosyal medyada birini takip etmek istiyorsam sosyal medya hesabında binlerce Linkin olduğu her telden çalan bir sosyal medya sahibinin linkini takip etmem, yalnızca ilgilendiğim ne varsa o sosyal medya hesabını takip ederim.

Benim önerdiğim sosyal medya siteleri YouTube Twitter ve Instagram arkadaşlar.

Gerekirse biz çok çok farklı sektörlerde çok çok farklı ürünler satmak istiyorsak komisyon oranları yüksek olabilir belki, bu ürünlerin hepsi için ayrı sosyal medya hesapları açarız ve hepsi için ayrı linklerimizi oralarda paylaşabiliriz tek bir Amazon hesabından birçok farklı sosyal medyada sosyal mecrada linkimizi paylaşabiliyoruz.

Amazon satış ortaklığında en güzel taraf şudur amazon’da bir dükkan açmanıza gerek yok elinizde fiziksel bir ürün olmasına gerek yok amazon’da ürün iade edilirse herhangi bir zararınızı olmuyor müşterinin memnun olup olmaması sizi ilgilendirmez, müşterinin olumsuz yorumları sizi ilgilendirmez sadece burada aracı olmak, başka hiçbir şey yok.

Sadece aracılık yaparak başka hiçbir şeye karışmadan amazon’dan gelir elde edebiliyoruz ve gerçekten önemli bir gelir kaynağı, belli bir konsept oluşturduktan sonra belli bir kitle oluşturduktan sonra sürekli olarak satış yapmak burada çok güzel gelirleri beraberinde getirecektir ilk yazımızda bahsedeceklerimiz bu kadar.

Kısaca toparlamamız gerekirse 500 takipçimiz olan bir sosyal medya hesabımızın olması bunu bir hafta içerisinde elde edebilirsiniz buradan 10 gönderi paylaşacağız Amazon satış ortaklığı linkinizi paylaşmış olmanız gerekiyor amazon’da hesap açmadan önce ve amazon’un bizi incelemesini bekleyeceğiz.

Siz Amazon sizi kabul edene kadar amazon’a girerek oradaki kategorilerden ürünlerinizi belirleyebilirsiniz sektörünüzü belirleyebilirsiniz komisyon oranlarına bakarak hangi ürünler daha az komisyon veriyor ama daha çok satılıyor hangi ürünler daha çok komisyon veriyor ama daha satılıyor gibi analizleri yapabilirsiniz arkadaşlar.

Daha sonra bu belirlediğiniz sektöre alana göre çalışmalarınızı bir word dosyasında veya not defterinde herhangi bir yere not alarak çalışmalarınızı tamamlayın Amazon onayladığı zaman sizi buradan yine size sonuna kadar destek olacağım sonraki yazılarımızda görüşmek üzere.

 

Hakkında Kazanç EğitimiDoğrulandı


beni takip et

Bir cevap bırakın